
Golden Oak Scallop Top Lighted Corner Curio Cabinet By Homeroots
Display your collectables with pride in this Scallop Top Lighted Corner Curio Cabinet. Mirrors are present on both back edges to enhance the lighting of your items and give more visual depth. The goregous warm wood finish complements the simple straightforward design with tall vertical panes and decorative arch top. Two adjustable shelves are present in the upper cabinet that can be raised,lowered,or removed to suite your needs. Additionally,the lower cabinet also contains one adjustable shelf. This lighted corner curio is sure to become a cherished piece of furniture in your home. 70" x 21.5" x 15.5"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 21.25in W x 15.5in D x 70in H |
| Product Material: | Oak,Mdf,Oak Veneer,Temp Glass,Mirror,Metal |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Golden oak finish |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | Yes |
| Bulb Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099760 |
| Product SKU: | 401661 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Scallop Lighted Corner Curio Cabinet |
| Golden Oak Scallop Lighted Corner |
| Oak Scallop Lighted Corner Curio |
| Lighted Corner Curio Cabinet |
| Oak Scallop Lighted Corner |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $742.58
-65%$742.58
$259.90More Images








Golden Oak Scallop Top Lighted Corner Curio Cabinet By Homeroots
Display your collectables with pride in this Scallop Top Lighted Corner Curio Cabinet. Mirrors are present on both back edges to enhance the lighting of your items and give more visual depth. The goregous warm wood finish complements the simple straightforward design with tall vertical panes and decorative arch top. Two adjustable shelves are present in the upper cabinet that can be raised,lowered,or removed to suite your needs. Additionally,the lower cabinet also contains one adjustable shelf. This lighted corner curio is sure to become a cherished piece of furniture in your home. 70" x 21.5" x 15.5"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 21.25in W x 15.5in D x 70in H |
| Product Material: | Oak,Mdf,Oak Veneer,Temp Glass,Mirror,Metal |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Golden oak finish |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | Yes |
| Bulb Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099760 |
| Product SKU: | 401661 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Scallop Lighted Corner Curio Cabinet |
| Golden Oak Scallop Lighted Corner |
| Oak Scallop Lighted Corner Curio |
| Lighted Corner Curio Cabinet |
| Oak Scallop Lighted Corner |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Display your collectables with pride in this Scallop Top Lighted Corner Curio Cabinet. Mirrors are present on both back edges to enhance the lighting of your items and give more visual depth. The goregous warm wood finish complements the simple straightforward design with tall vertical panes and decorative arch top. Two adjustable shelves are present in the upper cabinet that can be raised,lowered,or removed to suite your needs. Additionally,the lower cabinet also contains one adjustable shelf. This lighted corner curio is sure to become a cherished piece of furniture in your home. 70" x 21.5" x 15.5"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 21.25in W x 15.5in D x 70in H |
| Product Material: | Oak,Mdf,Oak Veneer,Temp Glass,Mirror,Metal |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Golden oak finish |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | Yes |
| Bulb Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099760 |
| Product SKU: | 401661 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Scallop Lighted Corner Curio Cabinet |
| Golden Oak Scallop Lighted Corner |
| Oak Scallop Lighted Corner Curio |
| Lighted Corner Curio Cabinet |
| Oak Scallop Lighted Corner |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























