
Gold Trimmed Mirrored Console Table By Homeroots
The Gold Trimmed Concole Table is perfect for clients who enjoy modern style with a kick. It is elegant and classy with its gold trim that adds that touch you need in your home. The octagonal mirrors along the front take this console to new heights. The head-to-toe mirrored surface is supported by tapered legs, an expansive surface area and feature gold trim. Bring the mirrored console table today and add amped-up modern flair to your space today. 30.5" x 47.2" x 15.7".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 30.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396884 |
| Product UPC: | 808230070264 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Gold Trimmed Mirrored Console Table By Homeroots
The Gold Trimmed Concole Table is perfect for clients who enjoy modern style with a kick. It is elegant and classy with its gold trim that adds that touch you need in your home. The octagonal mirrors along the front take this console to new heights. The head-to-toe mirrored surface is supported by tapered legs, an expansive surface area and feature gold trim. Bring the mirrored console table today and add amped-up modern flair to your space today. 30.5" x 47.2" x 15.7".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 30.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396884 |
| Product UPC: | 808230070264 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Gold Trimmed Concole Table is perfect for clients who enjoy modern style with a kick. It is elegant and classy with its gold trim that adds that touch you need in your home. The octagonal mirrors along the front take this console to new heights. The head-to-toe mirrored surface is supported by tapered legs, an expansive surface area and feature gold trim. Bring the mirrored console table today and add amped-up modern flair to your space today. 30.5" x 47.2" x 15.7".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 30.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396884 |
| Product UPC: | 808230070264 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























