
Gold Plated Counter Stool By Homeroots
Contemporary in style the Gold Plated Counter Stool is versatile in nature and can be paired in any vogue setup. Don't restrict this beauty to your kitchen corners, it can be perfectly paired with your vanity room or even doubled up as a bar stool. The polished solid iron framework with it's gentle curves and angles makes it very alluring and attractive in appearance. The neutral cushioned seating permits you to use it against any backdrop too! 24" x 14" x 14"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 24in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Polished Gold |
| Product Color: | Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869773 |
| Product SKU: | 389117 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $592.74
-65%$592.74
$207.46More Images



Gold Plated Counter Stool By Homeroots
Contemporary in style the Gold Plated Counter Stool is versatile in nature and can be paired in any vogue setup. Don't restrict this beauty to your kitchen corners, it can be perfectly paired with your vanity room or even doubled up as a bar stool. The polished solid iron framework with it's gentle curves and angles makes it very alluring and attractive in appearance. The neutral cushioned seating permits you to use it against any backdrop too! 24" x 14" x 14"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 24in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Polished Gold |
| Product Color: | Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869773 |
| Product SKU: | 389117 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Contemporary in style the Gold Plated Counter Stool is versatile in nature and can be paired in any vogue setup. Don't restrict this beauty to your kitchen corners, it can be perfectly paired with your vanity room or even doubled up as a bar stool. The polished solid iron framework with it's gentle curves and angles makes it very alluring and attractive in appearance. The neutral cushioned seating permits you to use it against any backdrop too! 24" x 14" x 14"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 24in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Polished Gold |
| Product Color: | Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869773 |
| Product SKU: | 389117 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























