
Gold Patina Bone Wood Poly Resin Nightstand By Homeroots
This nightstand is a new rendition to a classic style, finished in gold patina with a hint of gold. The antiqued look is further highlighted with hand applied burnish. This nightstand features two Felt-Lined drawers with detailed French front and back. Keep this nightstand close for easy access to your necessities and add a bit of class to any bedroom. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 20 W x 32 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Antique Gold |
| Finish: | Gold Patina & Bone |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347056 |
| Product UPC: | 4512839708188 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Poly Resin Nightstand |
| Bone Wood Poly Resin Nightstand |
| Poly Resin Nightstand |
| 31 Gold Patina Bone Wood |
| Patina Bone Wood Poly |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Gold Patina Bone Wood Poly Resin Nightstand By Homeroots
This nightstand is a new rendition to a classic style, finished in gold patina with a hint of gold. The antiqued look is further highlighted with hand applied burnish. This nightstand features two Felt-Lined drawers with detailed French front and back. Keep this nightstand close for easy access to your necessities and add a bit of class to any bedroom. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 20 W x 32 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Antique Gold |
| Finish: | Gold Patina & Bone |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347056 |
| Product UPC: | 4512839708188 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Poly Resin Nightstand |
| Bone Wood Poly Resin Nightstand |
| Poly Resin Nightstand |
| 31 Gold Patina Bone Wood |
| Patina Bone Wood Poly |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This nightstand is a new rendition to a classic style, finished in gold patina with a hint of gold. The antiqued look is further highlighted with hand applied burnish. This nightstand features two Felt-Lined drawers with detailed French front and back. Keep this nightstand close for easy access to your necessities and add a bit of class to any bedroom. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 20 W x 32 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Antique Gold |
| Finish: | Gold Patina & Bone |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347056 |
| Product UPC: | 4512839708188 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Poly Resin Nightstand |
| Bone Wood Poly Resin Nightstand |
| Poly Resin Nightstand |
| 31 Gold Patina Bone Wood |
| Patina Bone Wood Poly |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























