
Gold Patina Bone Patina Dresser By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the gold patina bone Vendome dresser. This hand-crafted piece inspired from the luxurious deigns of the past, this five-drawer, two-door dresser features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 38 H x 71 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gold Patina & Bone |
| Finish: | Gold Patina & Bone |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374244 |
| Product UPC: | 4512839430386 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Patina Bone Patina Dresser |
| Bone Patina Dresser |
| Patina Bone Patina Dresser |
| 21 38 Gold Patina Bone |
| 38 Gold Patina Bone Patina |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,044.83
-65%$2,044.83
$715.69More Images



Gold Patina Bone Patina Dresser By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the gold patina bone Vendome dresser. This hand-crafted piece inspired from the luxurious deigns of the past, this five-drawer, two-door dresser features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 38 H x 71 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gold Patina & Bone |
| Finish: | Gold Patina & Bone |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374244 |
| Product UPC: | 4512839430386 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Patina Bone Patina Dresser |
| Bone Patina Dresser |
| Patina Bone Patina Dresser |
| 21 38 Gold Patina Bone |
| 38 Gold Patina Bone Patina |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the gold patina bone Vendome dresser. This hand-crafted piece inspired from the luxurious deigns of the past, this five-drawer, two-door dresser features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 38 H x 71 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Gold Patina & Bone |
| Finish: | Gold Patina & Bone |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374244 |
| Product UPC: | 4512839430386 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Patina Bone Patina Dresser |
| Bone Patina Dresser |
| Patina Bone Patina Dresser |
| 21 38 Gold Patina Bone |
| 38 Gold Patina Bone Patina |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























