
Gold Geometric Mirror By Homeroots
The face of the Gold Geometric Circular Mirror is outlined in a rich neutral tone, which will blend beautifully with any contemporary or traditional design. The gold coloring is chic and gives a Greek vibe to your home. The mirror’s two concentric circles play off each other, with the outer circle providing interest through geometric shapes and the inner circle creating both functionality and focus. 31.5" x 31.5" x 0.8".
Specifications
| Product Dimensions: | 31.5" H x 31.5" W x 0.8" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396589 |
| Product UPC: | 808230067332 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $339.80
-65%$339.80
$118.93More Images








Gold Geometric Mirror By Homeroots
The face of the Gold Geometric Circular Mirror is outlined in a rich neutral tone, which will blend beautifully with any contemporary or traditional design. The gold coloring is chic and gives a Greek vibe to your home. The mirror’s two concentric circles play off each other, with the outer circle providing interest through geometric shapes and the inner circle creating both functionality and focus. 31.5" x 31.5" x 0.8".
Specifications
| Product Dimensions: | 31.5" H x 31.5" W x 0.8" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396589 |
| Product UPC: | 808230067332 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The face of the Gold Geometric Circular Mirror is outlined in a rich neutral tone, which will blend beautifully with any contemporary or traditional design. The gold coloring is chic and gives a Greek vibe to your home. The mirror’s two concentric circles play off each other, with the outer circle providing interest through geometric shapes and the inner circle creating both functionality and focus. 31.5" x 31.5" x 0.8".
Specifications
| Product Dimensions: | 31.5" H x 31.5" W x 0.8" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396589 |
| Product UPC: | 808230067332 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























