
Gold Geometric Mirror and Console Table By Homeroots
The Gold Geometric Console makes a bold statement all its own, but the geometric pattern takes exquisite design to new heights. This stunning console adds depth from every angle, with its gold, bold, mirrored exterior, which extends from the surface to the floor. Complete your collection by pairing this console with its matching mirror and extend your home's best assets beyond your imagination. 29.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 29.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396845 |
| Product UPC: | 808230069879 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Gold Geometric Mirror and Console Table By Homeroots
The Gold Geometric Console makes a bold statement all its own, but the geometric pattern takes exquisite design to new heights. This stunning console adds depth from every angle, with its gold, bold, mirrored exterior, which extends from the surface to the floor. Complete your collection by pairing this console with its matching mirror and extend your home's best assets beyond your imagination. 29.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 29.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396845 |
| Product UPC: | 808230069879 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Gold Geometric Console makes a bold statement all its own, but the geometric pattern takes exquisite design to new heights. This stunning console adds depth from every angle, with its gold, bold, mirrored exterior, which extends from the surface to the floor. Complete your collection by pairing this console with its matching mirror and extend your home's best assets beyond your imagination. 29.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 29.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396845 |
| Product UPC: | 808230069879 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























