
Gold Finish Trim Console Table By Homeroots
The Gold Finish Trim Console is the perfect console if storage is a top priority. The console offers an additional 3 drawers to tuck away your most precious treasures. Its gold finish trim is elegant and looks sophisticated in any room in your home. In a bedroom, store your journal of a family heirloom. In the entryway, create a space for mail or your keys. In the living room, keep the remotes centrally located. No matter where you showcase, it will not only add contemporary elegance but functionality as well. 31.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396862 |
| Product UPC: | 808230070042 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $690.16
-65%$690.16
$241.56Gold Finish Trim Console Table By Homeroots
The Gold Finish Trim Console is the perfect console if storage is a top priority. The console offers an additional 3 drawers to tuck away your most precious treasures. Its gold finish trim is elegant and looks sophisticated in any room in your home. In a bedroom, store your journal of a family heirloom. In the entryway, create a space for mail or your keys. In the living room, keep the remotes centrally located. No matter where you showcase, it will not only add contemporary elegance but functionality as well. 31.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396862 |
| Product UPC: | 808230070042 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Gold Finish Trim Console is the perfect console if storage is a top priority. The console offers an additional 3 drawers to tuck away your most precious treasures. Its gold finish trim is elegant and looks sophisticated in any room in your home. In a bedroom, store your journal of a family heirloom. In the entryway, create a space for mail or your keys. In the living room, keep the remotes centrally located. No matter where you showcase, it will not only add contemporary elegance but functionality as well. 31.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Gold |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396862 |
| Product UPC: | 808230070042 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























