
Gold Clear Acrylic And Clear Glass Coffee Table By Homeroots
This occasional table comes in an incredibly stunning design and clean lines that will elevate the ambience of any living room. The unique profiling of this piece makes it an outstanding addition to your living space. Featuring a clear tempered glass top that sits perfectly on an X-shape acrylic post legs with gold plated metal tube connector to complement the whole unit. This coffee table is set up to be a calm embellishment to your room setting. Weight capacity: 35Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Acrylic |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold, Clear Acrylic and C |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319004 |
| Product UPC: | 614486164691 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Acrylic Clear Glass Coffee Table |
| 34 18 Gold Clear Acrylic |
| Glass Coffee Table |
| Clear Glass Coffee Table |
| Gold Clear Acrylic Clear Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $860.98
-65%$860.98
$301.34Gold Clear Acrylic And Clear Glass Coffee Table By Homeroots
This occasional table comes in an incredibly stunning design and clean lines that will elevate the ambience of any living room. The unique profiling of this piece makes it an outstanding addition to your living space. Featuring a clear tempered glass top that sits perfectly on an X-shape acrylic post legs with gold plated metal tube connector to complement the whole unit. This coffee table is set up to be a calm embellishment to your room setting. Weight capacity: 35Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Acrylic |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold, Clear Acrylic and C |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319004 |
| Product UPC: | 614486164691 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Acrylic Clear Glass Coffee Table |
| 34 18 Gold Clear Acrylic |
| Glass Coffee Table |
| Clear Glass Coffee Table |
| Gold Clear Acrylic Clear Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This occasional table comes in an incredibly stunning design and clean lines that will elevate the ambience of any living room. The unique profiling of this piece makes it an outstanding addition to your living space. Featuring a clear tempered glass top that sits perfectly on an X-shape acrylic post legs with gold plated metal tube connector to complement the whole unit. This coffee table is set up to be a calm embellishment to your room setting. Weight capacity: 35Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Acrylic |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold, Clear Acrylic and C |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319004 |
| Product UPC: | 614486164691 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Acrylic Clear Glass Coffee Table |
| 34 18 Gold Clear Acrylic |
| Glass Coffee Table |
| Clear Glass Coffee Table |
| Gold Clear Acrylic Clear Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























