
Gold Cast Aluminum Side Table By Homeroots
This Gold Cast Aluminum Side Table is the perfect way to add some minimal design and extra storage to your home. The table is made from cast aluminum and has a shiny gold finish on top of it. There is a small rectangular base out of which there is a rod coming out to hold up the table top. The table top is shape like a shallow rectangular tray. This minimal table will look great in any room of your home and will elevate the space. Display this minimal table at the end of your couch or as an entryway table to hold your keys. 25.5" H x 12" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 20in D x 25.5in H |
| Product Material: | Cast Metal |
| Base Material: | Brass |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Brass |
| Finish: | Brass Finish |
| Top Color: | Brass |
| Top Shape: | Hexagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393494 |
| Product UPC: | 808230036383 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Cast Aluminum Table |
| Cast Aluminum Table |
| Gold Cast Aluminum |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Gold Cast Aluminum Side Table By Homeroots
This Gold Cast Aluminum Side Table is the perfect way to add some minimal design and extra storage to your home. The table is made from cast aluminum and has a shiny gold finish on top of it. There is a small rectangular base out of which there is a rod coming out to hold up the table top. The table top is shape like a shallow rectangular tray. This minimal table will look great in any room of your home and will elevate the space. Display this minimal table at the end of your couch or as an entryway table to hold your keys. 25.5" H x 12" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 20in D x 25.5in H |
| Product Material: | Cast Metal |
| Base Material: | Brass |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Brass |
| Finish: | Brass Finish |
| Top Color: | Brass |
| Top Shape: | Hexagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393494 |
| Product UPC: | 808230036383 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Cast Aluminum Table |
| Cast Aluminum Table |
| Gold Cast Aluminum |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Gold Cast Aluminum Side Table is the perfect way to add some minimal design and extra storage to your home. The table is made from cast aluminum and has a shiny gold finish on top of it. There is a small rectangular base out of which there is a rod coming out to hold up the table top. The table top is shape like a shallow rectangular tray. This minimal table will look great in any room of your home and will elevate the space. Display this minimal table at the end of your couch or as an entryway table to hold your keys. 25.5" H x 12" W x 20" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 20in D x 25.5in H |
| Product Material: | Cast Metal |
| Base Material: | Brass |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Brass |
| Finish: | Brass Finish |
| Top Color: | Brass |
| Top Shape: | Hexagon |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393494 |
| Product UPC: | 808230036383 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Cast Aluminum Table |
| Cast Aluminum Table |
| Gold Cast Aluminum |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























