
Gold And Clear Glass Serving Cart By Homeroots - 319137
This serving cart stands at the extreme of sophistication and with its fashionable platforms, meals can better be served. Its shimmering gold frame highlight beautifully the whole design to give it an inspiring profile. This masterpiece features four elegant caster wheels and grips for easy mobility. The serving cart comes with three clear glass shelves that provide ample space for trays, plates and other serving details. Weight capacity: 25Lbs
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 22in W x 21in D x 34in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold and Clear Glass |
| Shape: | Round |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 614486166282 |
| Product SKU: | 319137 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Clear Glass Serving Cart |
| Glass Serving Cart |
| 21 34 Gold Clear Glass |
| Clear Glass Serving Cart |
| 34 Gold Clear Glass Serving |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Gold And Clear Glass Serving Cart By Homeroots - 319137
This serving cart stands at the extreme of sophistication and with its fashionable platforms, meals can better be served. Its shimmering gold frame highlight beautifully the whole design to give it an inspiring profile. This masterpiece features four elegant caster wheels and grips for easy mobility. The serving cart comes with three clear glass shelves that provide ample space for trays, plates and other serving details. Weight capacity: 25Lbs
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 22in W x 21in D x 34in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold and Clear Glass |
| Shape: | Round |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 614486166282 |
| Product SKU: | 319137 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Clear Glass Serving Cart |
| Glass Serving Cart |
| 21 34 Gold Clear Glass |
| Clear Glass Serving Cart |
| 34 Gold Clear Glass Serving |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This serving cart stands at the extreme of sophistication and with its fashionable platforms, meals can better be served. Its shimmering gold frame highlight beautifully the whole design to give it an inspiring profile. This masterpiece features four elegant caster wheels and grips for easy mobility. The serving cart comes with three clear glass shelves that provide ample space for trays, plates and other serving details. Weight capacity: 25Lbs
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 22in W x 21in D x 34in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold and Clear Glass |
| Shape: | Round |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 614486166282 |
| Product SKU: | 319137 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Clear Glass Serving Cart |
| Glass Serving Cart |
| 21 34 Gold Clear Glass |
| Clear Glass Serving Cart |
| 34 Gold Clear Glass Serving |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























