
Gold And Clear Glass Metal Coffee Table By Homeroots
Update your beloved living room with this modern styled coffee table. Our occasional table is crafted with a lot of detail to add spice, class and elegance to any living space. It features an exquisite mirrored top that will make your room sparkle and a sturdy metal legs and frame in gold finish to offer needed support for long-lasting use. With two functional open mirrored shelves, this piece will definitely be a ready addition that will add vibrant look to any existing setting. Weight capacity: 40Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 52in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold and Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319007 |
| Product UPC: | 614486164721 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Metal Coffee Table |
| 52 24 18 Gold Clear |
| Metal Coffee Table |
| Clear Glass Metal Coffee Table |
| 24 18 Gold Clear Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $361.58
-65%$361.58
$126.55More Images





Gold And Clear Glass Metal Coffee Table By Homeroots
Update your beloved living room with this modern styled coffee table. Our occasional table is crafted with a lot of detail to add spice, class and elegance to any living space. It features an exquisite mirrored top that will make your room sparkle and a sturdy metal legs and frame in gold finish to offer needed support for long-lasting use. With two functional open mirrored shelves, this piece will definitely be a ready addition that will add vibrant look to any existing setting. Weight capacity: 40Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 52in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold and Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319007 |
| Product UPC: | 614486164721 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Metal Coffee Table |
| 52 24 18 Gold Clear |
| Metal Coffee Table |
| Clear Glass Metal Coffee Table |
| 24 18 Gold Clear Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Update your beloved living room with this modern styled coffee table. Our occasional table is crafted with a lot of detail to add spice, class and elegance to any living space. It features an exquisite mirrored top that will make your room sparkle and a sturdy metal legs and frame in gold finish to offer needed support for long-lasting use. With two functional open mirrored shelves, this piece will definitely be a ready addition that will add vibrant look to any existing setting. Weight capacity: 40Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 52in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold and Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319007 |
| Product UPC: | 614486164721 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Metal Coffee Table |
| 52 24 18 Gold Clear |
| Metal Coffee Table |
| Clear Glass Metal Coffee Table |
| 24 18 Gold Clear Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























