
Gold and Black Sqaured Console Table By Homeroots
The Black and Gold Squared Console glistens, ready to create modern flair to an entryway, living room, or bedroom. The gold hairpin legs add luster to the regal, black glass top and leave enough space below for a decorative element. It has a sophisticated look to it that goes well in any room in your home. This console is ready to go in your home and opulence, night after night. 31.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396855 |
| Product UPC: | 808230069978 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $860.76
-65%$860.76
$301.27More Images








Gold and Black Sqaured Console Table By Homeroots
The Black and Gold Squared Console glistens, ready to create modern flair to an entryway, living room, or bedroom. The gold hairpin legs add luster to the regal, black glass top and leave enough space below for a decorative element. It has a sophisticated look to it that goes well in any room in your home. This console is ready to go in your home and opulence, night after night. 31.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396855 |
| Product UPC: | 808230069978 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Black and Gold Squared Console glistens, ready to create modern flair to an entryway, living room, or bedroom. The gold hairpin legs add luster to the regal, black glass top and leave enough space below for a decorative element. It has a sophisticated look to it that goes well in any room in your home. This console is ready to go in your home and opulence, night after night. 31.5" x 47.25" x 15.75".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396855 |
| Product UPC: | 808230069978 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























