
Gold and Beige Metal Blowing Leaves Wall Decor By Homeroots
Unlike fresh flowers and plants, this botanical wall decor piece is a carefully handcrafted work that offers your home a timeless touch of nature. Hang it on a wall and make your indoors feel more inviting and welcoming.
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 32" W x 1" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321341 |
| Product UPC: | 614486189540 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $93.35
-65%$93.35
$32.67More Images



Gold and Beige Metal Blowing Leaves Wall Decor By Homeroots
Unlike fresh flowers and plants, this botanical wall decor piece is a carefully handcrafted work that offers your home a timeless touch of nature. Hang it on a wall and make your indoors feel more inviting and welcoming.
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 32" W x 1" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321341 |
| Product UPC: | 614486189540 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Unlike fresh flowers and plants, this botanical wall decor piece is a carefully handcrafted work that offers your home a timeless touch of nature. Hang it on a wall and make your indoors feel more inviting and welcoming.
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 32" W x 1" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 321341 |
| Product UPC: | 614486189540 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























