
Gold Accented Console Table By Homeroots
The Gold Accented Console Table is the ideal console if you're looking for a multi-functional piece. This console would work great in an entryway, ready to serve as an elegant catch-all for your mail or keys or can work as a sofa table when you need a piece to add a bit of sparkle to the room. This table is chic and simply. With tapered legs, gold accents and a fully mirrored finished is what you require, look no further than the gold accented Console. 31.6" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.5in W x 16.5in D x 30.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396883 |
| Product UPC: | 808230070257 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Gold Accented Console Table By Homeroots
The Gold Accented Console Table is the ideal console if you're looking for a multi-functional piece. This console would work great in an entryway, ready to serve as an elegant catch-all for your mail or keys or can work as a sofa table when you need a piece to add a bit of sparkle to the room. This table is chic and simply. With tapered legs, gold accents and a fully mirrored finished is what you require, look no further than the gold accented Console. 31.6" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.5in W x 16.5in D x 30.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396883 |
| Product UPC: | 808230070257 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Gold Accented Console Table is the ideal console if you're looking for a multi-functional piece. This console would work great in an entryway, ready to serve as an elegant catch-all for your mail or keys or can work as a sofa table when you need a piece to add a bit of sparkle to the room. This table is chic and simply. With tapered legs, gold accents and a fully mirrored finished is what you require, look no further than the gold accented Console. 31.6" x 48" x 16".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.5in W x 16.5in D x 30.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396883 |
| Product UPC: | 808230070257 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























