
Gold Accent Console Table By Homeroots
There is no shortage of space with the Gold Accent Console Table. Gold is the new silver and will be a focal point in your living room. Add modern lamps to the surface, treasured heirlooms in the drawers, or beautiful decorative elements to the lower shelf. The head-to-toe mirrored finish with gold accents is a show stopper and deserves a prime location in your home. 40" x 47.2" x 15.7"
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 33.9in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396874 |
| Product UPC: | 808230070165 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Gold Accent Console Table By Homeroots
There is no shortage of space with the Gold Accent Console Table. Gold is the new silver and will be a focal point in your living room. Add modern lamps to the surface, treasured heirlooms in the drawers, or beautiful decorative elements to the lower shelf. The head-to-toe mirrored finish with gold accents is a show stopper and deserves a prime location in your home. 40" x 47.2" x 15.7"
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 33.9in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396874 |
| Product UPC: | 808230070165 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
There is no shortage of space with the Gold Accent Console Table. Gold is the new silver and will be a focal point in your living room. Add modern lamps to the surface, treasured heirlooms in the drawers, or beautiful decorative elements to the lower shelf. The head-to-toe mirrored finish with gold accents is a show stopper and deserves a prime location in your home. 40" x 47.2" x 15.7"
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 33.9in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396874 |
| Product UPC: | 808230070165 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























