
Globe Bar Table mm Legs Stand Red By Homeroots
Featuring an old nautical map on its surface, the globe can be lifted to reveal the hidden drink cabinet and the highly decorated interior. Glassware and bottles can be placed at the bottom shelf as well as inside the globe. The cabinet is made of wood and painted in dark red mahogany. It comes with round carved wooden floor stands on the wheels. The globe overall dimension: 17"x17"x35". Some light assembly required.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 17" W x 17" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 364358 |
| Product UPC: | 4512839551555 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $241.48
-65%$241.48
$84.52More Images

Globe Bar Table mm Legs Stand Red By Homeroots
Featuring an old nautical map on its surface, the globe can be lifted to reveal the hidden drink cabinet and the highly decorated interior. Glassware and bottles can be placed at the bottom shelf as well as inside the globe. The cabinet is made of wood and painted in dark red mahogany. It comes with round carved wooden floor stands on the wheels. The globe overall dimension: 17"x17"x35". Some light assembly required.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 17" W x 17" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 364358 |
| Product UPC: | 4512839551555 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring an old nautical map on its surface, the globe can be lifted to reveal the hidden drink cabinet and the highly decorated interior. Glassware and bottles can be placed at the bottom shelf as well as inside the globe. The cabinet is made of wood and painted in dark red mahogany. It comes with round carved wooden floor stands on the wheels. The globe overall dimension: 17"x17"x35". Some light assembly required.
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 17" W x 17" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 364358 |
| Product UPC: | 4512839551555 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























