
Globe Bar Legs By Homeroots
Featuring an old nautical map on its surface, the globe can be lifted to reveal the hidden drink cabinet and the highly decorated interior. This cabinet is made of wood and painted in dark red mahogany. Globe measures 17.75 inches diameter. Some light assembly needed.
Specifications
| Product Dimensions: | 45" H x 26" W x 26" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Cast Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364352 |
| Product UPC: | 4512839551616 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $504.66
-65%$504.66
$176.63More Images





Globe Bar Legs By Homeroots
Featuring an old nautical map on its surface, the globe can be lifted to reveal the hidden drink cabinet and the highly decorated interior. This cabinet is made of wood and painted in dark red mahogany. Globe measures 17.75 inches diameter. Some light assembly needed.
Specifications
| Product Dimensions: | 45" H x 26" W x 26" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Cast Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364352 |
| Product UPC: | 4512839551616 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring an old nautical map on its surface, the globe can be lifted to reveal the hidden drink cabinet and the highly decorated interior. This cabinet is made of wood and painted in dark red mahogany. Globe measures 17.75 inches diameter. Some light assembly needed.
Specifications
| Product Dimensions: | 45" H x 26" W x 26" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Cast Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364352 |
| Product UPC: | 4512839551616 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























