
Glitz and Glam Console Table By Homeroots
The Gliztz and Glam Conole has given us everything we desire in luxury design with a scaled-back presence that only a demilune can provide. Fully mirrored from head-to-toe, the Glitz and Glam Console features a sleek half-moon design, sculpted legs and an ornate mirrored front, ready to sparkle in the room of your choice. This mirror is perfect for your daughter or wife to get ready in. If you're a fan of glitz and glam, look no further than this Console. 31.5" x 47.2" x 15.7".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396870 |
| Product UPC: | 808230070127 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Glitz and Glam Console Table By Homeroots
The Gliztz and Glam Conole has given us everything we desire in luxury design with a scaled-back presence that only a demilune can provide. Fully mirrored from head-to-toe, the Glitz and Glam Console features a sleek half-moon design, sculpted legs and an ornate mirrored front, ready to sparkle in the room of your choice. This mirror is perfect for your daughter or wife to get ready in. If you're a fan of glitz and glam, look no further than this Console. 31.5" x 47.2" x 15.7".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396870 |
| Product UPC: | 808230070127 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Gliztz and Glam Conole has given us everything we desire in luxury design with a scaled-back presence that only a demilune can provide. Fully mirrored from head-to-toe, the Glitz and Glam Console features a sleek half-moon design, sculpted legs and an ornate mirrored front, ready to sparkle in the room of your choice. This mirror is perfect for your daughter or wife to get ready in. If you're a fan of glitz and glam, look no further than this Console. 31.5" x 47.2" x 15.7".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.2in W x 15.7in D x 31.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396870 |
| Product UPC: | 808230070127 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























