
Glider Bike Bar By Homeroots
Create a unique display in your dining or bar area with our motorcycle bar. It comes with a unique surface for serving wine and sufficient storage for your bar items. Colored in red and white with an antique profile, this bar also serves as a stunning piece for your decor. It is made of metal and mango wood and is built to stand the test of time.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 18in W x 93in D x 39in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Red and White |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839433028 |
| Product SKU: | 374340 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 93 39 Glider Bike Bar |
| Glider Bike Bar |
| 39 Glider Bike Bar |
| 18 93 39 Glider Bike |
| 93 39 Glider Bike |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Glider Bike Bar By Homeroots
Create a unique display in your dining or bar area with our motorcycle bar. It comes with a unique surface for serving wine and sufficient storage for your bar items. Colored in red and white with an antique profile, this bar also serves as a stunning piece for your decor. It is made of metal and mango wood and is built to stand the test of time.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 18in W x 93in D x 39in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Red and White |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839433028 |
| Product SKU: | 374340 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 93 39 Glider Bike Bar |
| Glider Bike Bar |
| 39 Glider Bike Bar |
| 18 93 39 Glider Bike |
| 93 39 Glider Bike |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create a unique display in your dining or bar area with our motorcycle bar. It comes with a unique surface for serving wine and sufficient storage for your bar items. Colored in red and white with an antique profile, this bar also serves as a stunning piece for your decor. It is made of metal and mango wood and is built to stand the test of time.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 18in W x 93in D x 39in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Antiqued |
| Product Color: | Red and White |
| Shape: | Free form |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839433028 |
| Product SKU: | 374340 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 93 39 Glider Bike Bar |
| Glider Bike Bar |
| 39 Glider Bike Bar |
| 18 93 39 Glider Bike |
| 93 39 Glider Bike |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























