
Glendo Iron & Wood Wall Rack By Homeroots
Crafted of mango wood and iron. This sturdy wall rack offers an elegant solution for hanging jackets, hats, and scarves in an entry or hall. Features six iron hooks for an industrial/rustic look and is finished in a rich dark finish.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 4.25 H x 23.5 W x 4.25 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Hors D'oeuvres |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389239 |
| Product UPC: | 4512822871127 |
Additional Information
| glendo iron wood wall rack |
| glendo iron wood wall |
| iron wood wall rack |
| glendo iron wood |
| wood wall rack |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $125.75
-65%$125.75
$44.01More Images






Glendo Iron & Wood Wall Rack By Homeroots
Crafted of mango wood and iron. This sturdy wall rack offers an elegant solution for hanging jackets, hats, and scarves in an entry or hall. Features six iron hooks for an industrial/rustic look and is finished in a rich dark finish.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 4.25 H x 23.5 W x 4.25 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Hors D'oeuvres |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389239 |
| Product UPC: | 4512822871127 |
Additional Information
| glendo iron wood wall rack |
| glendo iron wood wall |
| iron wood wall rack |
| glendo iron wood |
| wood wall rack |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crafted of mango wood and iron. This sturdy wall rack offers an elegant solution for hanging jackets, hats, and scarves in an entry or hall. Features six iron hooks for an industrial/rustic look and is finished in a rich dark finish.
Specifications
| Product Category: | Coat Hangers |
| Product Dimensions: | 4.25 H x 23.5 W x 4.25 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Iron |
| Product Finish: | Hors D'oeuvres |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product SKU: | 389239 |
| Product UPC: | 4512822871127 |
Additional Information
| glendo iron wood wall rack |
| glendo iron wood wall |
| iron wood wall rack |
| glendo iron wood |
| wood wall rack |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























