
Glass Cross Suncatcher Set Of 4 By Kalalou
A tint of blue-green reflects the history in this glass. Handcrafted in the Philippines, it's a beautiful gift year round.
Specifications
| Product Dimension: | 4" x 6"t |
| Product Material: | Recycled Glass |
| Product Finish: | Transparent |
| Product Color: | Green |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | PAQ1045K |
| Product UPC: | 723472060920 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted In The Philippines. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Glass Cross Suncatcher Set Of 4 By Kalalou
A tint of blue-green reflects the history in this glass. Handcrafted in the Philippines, it's a beautiful gift year round.
Specifications
| Product Dimension: | 4" x 6"t |
| Product Material: | Recycled Glass |
| Product Finish: | Transparent |
| Product Color: | Green |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | PAQ1045K |
| Product UPC: | 723472060920 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted In The Philippines. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A tint of blue-green reflects the history in this glass. Handcrafted in the Philippines, it's a beautiful gift year round.
Specifications
| Product Dimension: | 4" x 6"t |
| Product Material: | Recycled Glass |
| Product Finish: | Transparent |
| Product Color: | Green |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | PAQ1045K |
| Product UPC: | 723472060920 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted In The Philippines. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























