
Glamorous Mirrored Bling Two Door Storage Accent Cabinet By Homeroots
Mirrored from every angle, this Glamorous Mirrored Bling Two Door Accent Cabinet this storage cabinet reflects your luxurious side. This fabulous mirrored sideboard contains three pull out drawers and two spacious cabinets for a maximum amount of concealed organization. Chic details, such as faux crystal knobs, scored mirrors, and matte silver trim evoke Hollywood regency opulence. An elegant chest for a dining, living, or bedroom, this mirrored cabinet can also easily double as a bar station in your entertaining spaces. 35.3" x 50.3" x 16"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 13.25in D x 28.25in H |
| Product Material: | Mirror,Fir,Mdf,Non-Woven Fabric,Acrylic |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mirror with metallic silver trim |
| Product Color: | Silver |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100244 |
| Product SKU: | 401709 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Bling Door Storage Accent Cabinet |
| Mirrored Bling Door Storage Accent |
| Door Storage Accent Cabinet |
| Glamorous Mirrored Bling Door Storage |
| Storage Accent Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $582.79
-65%$582.79
$203.98More Images







Glamorous Mirrored Bling Two Door Storage Accent Cabinet By Homeroots
Mirrored from every angle, this Glamorous Mirrored Bling Two Door Accent Cabinet this storage cabinet reflects your luxurious side. This fabulous mirrored sideboard contains three pull out drawers and two spacious cabinets for a maximum amount of concealed organization. Chic details, such as faux crystal knobs, scored mirrors, and matte silver trim evoke Hollywood regency opulence. An elegant chest for a dining, living, or bedroom, this mirrored cabinet can also easily double as a bar station in your entertaining spaces. 35.3" x 50.3" x 16"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 13.25in D x 28.25in H |
| Product Material: | Mirror,Fir,Mdf,Non-Woven Fabric,Acrylic |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mirror with metallic silver trim |
| Product Color: | Silver |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100244 |
| Product SKU: | 401709 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Bling Door Storage Accent Cabinet |
| Mirrored Bling Door Storage Accent |
| Door Storage Accent Cabinet |
| Glamorous Mirrored Bling Door Storage |
| Storage Accent Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Mirrored from every angle, this Glamorous Mirrored Bling Two Door Accent Cabinet this storage cabinet reflects your luxurious side. This fabulous mirrored sideboard contains three pull out drawers and two spacious cabinets for a maximum amount of concealed organization. Chic details, such as faux crystal knobs, scored mirrors, and matte silver trim evoke Hollywood regency opulence. An elegant chest for a dining, living, or bedroom, this mirrored cabinet can also easily double as a bar station in your entertaining spaces. 35.3" x 50.3" x 16"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 13.25in D x 28.25in H |
| Product Material: | Mirror,Fir,Mdf,Non-Woven Fabric,Acrylic |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mirror with metallic silver trim |
| Product Color: | Silver |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100244 |
| Product SKU: | 401709 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Bling Door Storage Accent Cabinet |
| Mirrored Bling Door Storage Accent |
| Door Storage Accent Cabinet |
| Glamorous Mirrored Bling Door Storage |
| Storage Accent Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























