
Glamorous Mirrored Bling Three Door Accent Cabinet By Homeroots
Mirrored from every angle, this Glamorous Mirrored Bling Three Door Accent Cabinet this storage cabinet reflects your luxurious side. This fabulous mirrored sideboard contains three top drawers and three spacious cabinets below for a maximum amount of concealed organization. Chic details,such as faux crystal knobs, scored mirrors, and matte silver trim evoke Hollywood regency opulence. An elegant chest for a dining, living, or bedroom room, this mirrored cabinet can also easily double as a bar station in your entertaining spaces. 35.5" x 40.3" x 16.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 40.25in W x 16.25in D x 35.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Fir, Mirror,Acrylic |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mirrored finish with matte silver trim |
| Product Color: | Silver |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100237 |
| Product SKU: | 401708 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Bling Door Accent Cabinet |
| Bling Door Accent Cabinet |
| Glamorous Mirrored Bling Door Accent |
| Door Accent Cabinet |
| Glamorous Mirrored Bling Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $801.24
-65%$801.24
$280.43More Images








Glamorous Mirrored Bling Three Door Accent Cabinet By Homeroots
Mirrored from every angle, this Glamorous Mirrored Bling Three Door Accent Cabinet this storage cabinet reflects your luxurious side. This fabulous mirrored sideboard contains three top drawers and three spacious cabinets below for a maximum amount of concealed organization. Chic details,such as faux crystal knobs, scored mirrors, and matte silver trim evoke Hollywood regency opulence. An elegant chest for a dining, living, or bedroom room, this mirrored cabinet can also easily double as a bar station in your entertaining spaces. 35.5" x 40.3" x 16.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 40.25in W x 16.25in D x 35.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Fir, Mirror,Acrylic |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mirrored finish with matte silver trim |
| Product Color: | Silver |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100237 |
| Product SKU: | 401708 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Bling Door Accent Cabinet |
| Bling Door Accent Cabinet |
| Glamorous Mirrored Bling Door Accent |
| Door Accent Cabinet |
| Glamorous Mirrored Bling Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Mirrored from every angle, this Glamorous Mirrored Bling Three Door Accent Cabinet this storage cabinet reflects your luxurious side. This fabulous mirrored sideboard contains three top drawers and three spacious cabinets below for a maximum amount of concealed organization. Chic details,such as faux crystal knobs, scored mirrors, and matte silver trim evoke Hollywood regency opulence. An elegant chest for a dining, living, or bedroom room, this mirrored cabinet can also easily double as a bar station in your entertaining spaces. 35.5" x 40.3" x 16.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 40.25in W x 16.25in D x 35.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Fir, Mirror,Acrylic |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mirrored finish with matte silver trim |
| Product Color: | Silver |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100237 |
| Product SKU: | 401708 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Bling Door Accent Cabinet |
| Bling Door Accent Cabinet |
| Glamorous Mirrored Bling Door Accent |
| Door Accent Cabinet |
| Glamorous Mirrored Bling Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























