
Glam Style Lighted USB Vanity Mirror By Homeroots
Ready to mount on your wall or sit desk-top, this Glam Style Lighted USB Vanity Mirror is a great way to make a statement. Super chic, this rectangular mirror has LED globe bulbs on three sides and standard dual plug-in with dual USB plug-in for phone or electronics. chargers. With a low profile on/off switch and sliding dimmer this fun and fabulous mirror is great for home or commercial use. 28" x 40" x 6".
Specifications
| Product Dimensions: | 28" H x 40" W x 6" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | White |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401505 |
| Product UPC: | 808230098206 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Glam Style Lighted USB Vanity Mirror By Homeroots
Ready to mount on your wall or sit desk-top, this Glam Style Lighted USB Vanity Mirror is a great way to make a statement. Super chic, this rectangular mirror has LED globe bulbs on three sides and standard dual plug-in with dual USB plug-in for phone or electronics. chargers. With a low profile on/off switch and sliding dimmer this fun and fabulous mirror is great for home or commercial use. 28" x 40" x 6".
Specifications
| Product Dimensions: | 28" H x 40" W x 6" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | White |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401505 |
| Product UPC: | 808230098206 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ready to mount on your wall or sit desk-top, this Glam Style Lighted USB Vanity Mirror is a great way to make a statement. Super chic, this rectangular mirror has LED globe bulbs on three sides and standard dual plug-in with dual USB plug-in for phone or electronics. chargers. With a low profile on/off switch and sliding dimmer this fun and fabulous mirror is great for home or commercial use. 28" x 40" x 6".
Specifications
| Product Dimensions: | 28" H x 40" W x 6" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | White |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401505 |
| Product UPC: | 808230098206 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























