
Giddings Rustic Sideboard By Homeroots
Modern entertainment meets rustic design in this solid wood sideboard. Each piece is uniquely characterized by natural color variations and hand finishing techniques reminiscent of the reclaimed look. Its ample interior is perfect for stowing some of life’s most important necessities whether it be stemware, linens, spirits or otherwise.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 59.5in W x 15in D x 38.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mountain Lodge |
| Product Color: | Medium Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876627 |
| Product SKU: | 389761 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Giddings Rustic Sideboard By Homeroots
Modern entertainment meets rustic design in this solid wood sideboard. Each piece is uniquely characterized by natural color variations and hand finishing techniques reminiscent of the reclaimed look. Its ample interior is perfect for stowing some of life’s most important necessities whether it be stemware, linens, spirits or otherwise.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 59.5in W x 15in D x 38.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mountain Lodge |
| Product Color: | Medium Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876627 |
| Product SKU: | 389761 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Modern entertainment meets rustic design in this solid wood sideboard. Each piece is uniquely characterized by natural color variations and hand finishing techniques reminiscent of the reclaimed look. Its ample interior is perfect for stowing some of life’s most important necessities whether it be stemware, linens, spirits or otherwise.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 59.5in W x 15in D x 38.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Mountain Lodge |
| Product Color: | Medium Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876627 |
| Product SKU: | 389761 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























