
Gianna Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - B30-GNNPU-GRTZQ2 WLWLLGY2
Inviting and refined with a hint of heritage design, the Gianna Fixed-Height Barstool by LumiSource will add a touch of class to any space. The Gianna features a contoured wooden back, bent wood tapered legs, and dual-tufted faux leather seat. Available in various colors.
Specifications
| Product Dimensions | 44 H x 22 W x 22 L |
| Seat To Floor | 29.5" |
| Seat Depth | 15.5" |
| Inside Seat Width | 17" |
| Seat To Footrest | 17.75" |
| Backrest Height | 12.25" |
| Seat To Back Angle | 100° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Metal, Bent Wood |
| Product Color: | Walnut Wood, Light Grey PU, Black Metal |
| Product SKU: | B30-GNNPU-GRTZQ2 WLWLLGY2 |
| Product UPC: | 681144200817 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Mid-century modern styling |
| Fixed bar height with 360-degree swivel |
| Stylish faux leather upholstery |
| Round metal footrest with black finish |
| Includes two bar stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $360.00
-65%$360.00
$126.00More Images







Gianna Fixed-Height Barstool - Set of 2 Gray By LumiSource - B30-GNNPU-GRTZQ2 WLWLLGY2
Inviting and refined with a hint of heritage design, the Gianna Fixed-Height Barstool by LumiSource will add a touch of class to any space. The Gianna features a contoured wooden back, bent wood tapered legs, and dual-tufted faux leather seat. Available in various colors.
Specifications
| Product Dimensions | 44 H x 22 W x 22 L |
| Seat To Floor | 29.5" |
| Seat Depth | 15.5" |
| Inside Seat Width | 17" |
| Seat To Footrest | 17.75" |
| Backrest Height | 12.25" |
| Seat To Back Angle | 100° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Metal, Bent Wood |
| Product Color: | Walnut Wood, Light Grey PU, Black Metal |
| Product SKU: | B30-GNNPU-GRTZQ2 WLWLLGY2 |
| Product UPC: | 681144200817 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Mid-century modern styling |
| Fixed bar height with 360-degree swivel |
| Stylish faux leather upholstery |
| Round metal footrest with black finish |
| Includes two bar stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inviting and refined with a hint of heritage design, the Gianna Fixed-Height Barstool by LumiSource will add a touch of class to any space. The Gianna features a contoured wooden back, bent wood tapered legs, and dual-tufted faux leather seat. Available in various colors.
Specifications
| Product Dimensions | 44 H x 22 W x 22 L |
| Seat To Floor | 29.5" |
| Seat Depth | 15.5" |
| Inside Seat Width | 17" |
| Seat To Footrest | 17.75" |
| Backrest Height | 12.25" |
| Seat To Back Angle | 100° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Metal, Bent Wood |
| Product Color: | Walnut Wood, Light Grey PU, Black Metal |
| Product SKU: | B30-GNNPU-GRTZQ2 WLWLLGY2 |
| Product UPC: | 681144200817 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Mid-century modern styling |
| Fixed bar height with 360-degree swivel |
| Stylish faux leather upholstery |
| Round metal footrest with black finish |
| Includes two bar stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























