
Geometric Gold and White Marble Side Table By Homeroots
The perfect way to add some utility and design to your home, this Geometric Gold and White Marble Top Table will be a great purchase. The base of this table has a geometric six legged design with an axel connecting them in a hexagonal pattern at the base. This base is made from metal and has a gold colored finish on it. The table top is a hexagonal slab of white marble which is encased in a gold metal frame. This minimal table will work with any interior style you already have in your home owing to its neutral colorway and simple design. 24" H x 14" W x 14" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 24in H |
| Product Material: | Iron / Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Brass / White |
| Finish: | Brass Finish |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393495 |
| Product UPC: | 808230036390 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Geometric Gold White Marble Table |
| Gold White Marble Table |
| Geometric Gold White Marble |
| White Marble Table |
| Geometric Gold White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Geometric Gold and White Marble Side Table By Homeroots
The perfect way to add some utility and design to your home, this Geometric Gold and White Marble Top Table will be a great purchase. The base of this table has a geometric six legged design with an axel connecting them in a hexagonal pattern at the base. This base is made from metal and has a gold colored finish on it. The table top is a hexagonal slab of white marble which is encased in a gold metal frame. This minimal table will work with any interior style you already have in your home owing to its neutral colorway and simple design. 24" H x 14" W x 14" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 24in H |
| Product Material: | Iron / Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Brass / White |
| Finish: | Brass Finish |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393495 |
| Product UPC: | 808230036390 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Geometric Gold White Marble Table |
| Gold White Marble Table |
| Geometric Gold White Marble |
| White Marble Table |
| Geometric Gold White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The perfect way to add some utility and design to your home, this Geometric Gold and White Marble Top Table will be a great purchase. The base of this table has a geometric six legged design with an axel connecting them in a hexagonal pattern at the base. This base is made from metal and has a gold colored finish on it. The table top is a hexagonal slab of white marble which is encased in a gold metal frame. This minimal table will work with any interior style you already have in your home owing to its neutral colorway and simple design. 24" H x 14" W x 14" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 24in H |
| Product Material: | Iron / Marble |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Iron |
| Product Color: | Brass / White |
| Finish: | Brass Finish |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393495 |
| Product UPC: | 808230036390 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Geometric Gold White Marble Table |
| Gold White Marble Table |
| Geometric Gold White Marble |
| White Marble Table |
| Geometric Gold White |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























