
Geo Tier Desk Transparent By LumiSource
Organize your office with the Geo Tier Desk by LumiSource. A large rectangular glass top accented by a metal frame and multiple shelves creates the perfect storage solution for any office. Available in various color options.
Specifications
| Product Dimensions | 53 H x 47.25 W x 23.5 L |
| Table Top Height | 30.5" |
| Inside Width | 33" |
| Inside Height | 28.5" |
| Base Width | 12.25" |
| Shelf Depth | 22.5" |
| Bottom Shelf Height | 5.5" |
| Middle Shelf Height | 17.5" |
| Top Shelf Height | 49.25" |
| Bottom Shelf Clearance | 11.75" |
| Middle Shelf Clearance | 10.75" |
| Top Shelf Clearance | 18" |
| Product Material: | Clear Glass, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | OFD-GEOTIER BK |
| Product UPC: | 681144136987 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Glass top |
| Metal frame |
| Shelves for extra storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $150.00
-65%$150.00
$52.50More Images













Geo Tier Desk Transparent By LumiSource
Organize your office with the Geo Tier Desk by LumiSource. A large rectangular glass top accented by a metal frame and multiple shelves creates the perfect storage solution for any office. Available in various color options.
Specifications
| Product Dimensions | 53 H x 47.25 W x 23.5 L |
| Table Top Height | 30.5" |
| Inside Width | 33" |
| Inside Height | 28.5" |
| Base Width | 12.25" |
| Shelf Depth | 22.5" |
| Bottom Shelf Height | 5.5" |
| Middle Shelf Height | 17.5" |
| Top Shelf Height | 49.25" |
| Bottom Shelf Clearance | 11.75" |
| Middle Shelf Clearance | 10.75" |
| Top Shelf Clearance | 18" |
| Product Material: | Clear Glass, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | OFD-GEOTIER BK |
| Product UPC: | 681144136987 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Glass top |
| Metal frame |
| Shelves for extra storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Organize your office with the Geo Tier Desk by LumiSource. A large rectangular glass top accented by a metal frame and multiple shelves creates the perfect storage solution for any office. Available in various color options.
Specifications
| Product Dimensions | 53 H x 47.25 W x 23.5 L |
| Table Top Height | 30.5" |
| Inside Width | 33" |
| Inside Height | 28.5" |
| Base Width | 12.25" |
| Shelf Depth | 22.5" |
| Bottom Shelf Height | 5.5" |
| Middle Shelf Height | 17.5" |
| Top Shelf Height | 49.25" |
| Bottom Shelf Clearance | 11.75" |
| Middle Shelf Clearance | 10.75" |
| Top Shelf Clearance | 18" |
| Product Material: | Clear Glass, Painted Metal |
| Product Color: | Black Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | OFD-GEOTIER BK |
| Product UPC: | 681144136987 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Glass top |
| Metal frame |
| Shelves for extra storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























