
Geo Shelf Desk Natural By LumiSource
Organize your office with the Geo Shelf Desk by LumiSource. A large rectangular wood top accented by multiple shelves creates the perfect storage solution for any office. Available in various color options.
Specifications
| Product Dimensions | 53 H x 47.25 W x 23.5 L |
| Inside Width | 33" |
| Inside Height | 28.5" |
| Shelf Width | 11.75-45.5-47.25" |
| Shelf Height | 5.5-17.5-30.25-49.25" |
| Bottom Shelf Clearance | 11.75" |
| Middle Shelf Clearance | 10.75" |
| Top Shelf Clearance | 18" |
| Product Material: | Painted Steel, MDF |
| Product Color: | Black Steel, Natural MDF |
| Product SKU: | OFD-GEOSHF BKNA |
| Product UPC: | 681144127152 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Wood top |
| Metal frame |
| Shelves for extra storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $120.00
-65%$120.00
$42.00More Images













Geo Shelf Desk Natural By LumiSource
Organize your office with the Geo Shelf Desk by LumiSource. A large rectangular wood top accented by multiple shelves creates the perfect storage solution for any office. Available in various color options.
Specifications
| Product Dimensions | 53 H x 47.25 W x 23.5 L |
| Inside Width | 33" |
| Inside Height | 28.5" |
| Shelf Width | 11.75-45.5-47.25" |
| Shelf Height | 5.5-17.5-30.25-49.25" |
| Bottom Shelf Clearance | 11.75" |
| Middle Shelf Clearance | 10.75" |
| Top Shelf Clearance | 18" |
| Product Material: | Painted Steel, MDF |
| Product Color: | Black Steel, Natural MDF |
| Product SKU: | OFD-GEOSHF BKNA |
| Product UPC: | 681144127152 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Wood top |
| Metal frame |
| Shelves for extra storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Organize your office with the Geo Shelf Desk by LumiSource. A large rectangular wood top accented by multiple shelves creates the perfect storage solution for any office. Available in various color options.
Specifications
| Product Dimensions | 53 H x 47.25 W x 23.5 L |
| Inside Width | 33" |
| Inside Height | 28.5" |
| Shelf Width | 11.75-45.5-47.25" |
| Shelf Height | 5.5-17.5-30.25-49.25" |
| Bottom Shelf Clearance | 11.75" |
| Middle Shelf Clearance | 10.75" |
| Top Shelf Clearance | 18" |
| Product Material: | Painted Steel, MDF |
| Product Color: | Black Steel, Natural MDF |
| Product SKU: | OFD-GEOSHF BKNA |
| Product UPC: | 681144127152 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Wood top |
| Metal frame |
| Shelves for extra storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























