
Gas Pump Clock Sculpture By Homeroots
Eye-catching and super realistic, the Gas Pump Clock Sculpture is a beautiful antique replica of the first gas pumps built at the end of the 19th century. Hand shaped and handpainted in super cool vintage red, it features a quartz movement clock on top. Perfect for displaying in offices, game rooms, or dens. 21" x 7.5" x 4.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 7.5" W x 4.5" D |
| Product Color: | Red |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401102 |
| Product UPC: | 808230094178 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Gas Pump Clock Sculpture By Homeroots
Eye-catching and super realistic, the Gas Pump Clock Sculpture is a beautiful antique replica of the first gas pumps built at the end of the 19th century. Hand shaped and handpainted in super cool vintage red, it features a quartz movement clock on top. Perfect for displaying in offices, game rooms, or dens. 21" x 7.5" x 4.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 7.5" W x 4.5" D |
| Product Color: | Red |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401102 |
| Product UPC: | 808230094178 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Eye-catching and super realistic, the Gas Pump Clock Sculpture is a beautiful antique replica of the first gas pumps built at the end of the 19th century. Hand shaped and handpainted in super cool vintage red, it features a quartz movement clock on top. Perfect for displaying in offices, game rooms, or dens. 21" x 7.5" x 4.5"
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 7.5" W x 4.5" D |
| Product Color: | Red |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401102 |
| Product UPC: | 808230094178 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























