
Gabriel Solid Wood Side Table By Homeroots
This immaculately proportioned side table makes a compelling case for less is more statement with engaging straight lines and compelling simplicity with a practical top rail being the sole embellishment. Crafted from mango wood solids, it boasts two drawers with distinctive brass-finished hardware provide convenient storage space.
Specifications
| Product Dimensions: | 30.25" H x 18" W x 13.75" D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389705 |
| Product UPC: | 4512822876245 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $367.65
-65%$367.65
$128.68Gabriel Solid Wood Side Table By Homeroots
This immaculately proportioned side table makes a compelling case for less is more statement with engaging straight lines and compelling simplicity with a practical top rail being the sole embellishment. Crafted from mango wood solids, it boasts two drawers with distinctive brass-finished hardware provide convenient storage space.
Specifications
| Product Dimensions: | 30.25" H x 18" W x 13.75" D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389705 |
| Product UPC: | 4512822876245 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This immaculately proportioned side table makes a compelling case for less is more statement with engaging straight lines and compelling simplicity with a practical top rail being the sole embellishment. Crafted from mango wood solids, it boasts two drawers with distinctive brass-finished hardware provide convenient storage space.
Specifications
| Product Dimensions: | 30.25" H x 18" W x 13.75" D |
| Product Color: | Dark Brown |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 389705 |
| Product UPC: | 4512822876245 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























