
Futon Sofa With Tufted Padded Seating And Metal Legs Blue By Benzara
Designed with perfection, this transitional style inspired Futon Sofa is sure to provide a comfortable nap time to your somnolent overnight guest. Incorporated with tufted details, it is constructed sturdily from solid wood and metal frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 31 H x 67 W x 28 L |
| Product Material: | Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | Blue |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM239807 |
| Product UPC: | 192551618794 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Futon Sofa |
| Incorporates tufted details |
| Filled with soft foam cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $698.33
-65%$698.33
$244.42More Images




Futon Sofa With Tufted Padded Seating And Metal Legs Blue By Benzara
Designed with perfection, this transitional style inspired Futon Sofa is sure to provide a comfortable nap time to your somnolent overnight guest. Incorporated with tufted details, it is constructed sturdily from solid wood and metal frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 31 H x 67 W x 28 L |
| Product Material: | Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | Blue |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM239807 |
| Product UPC: | 192551618794 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Futon Sofa |
| Incorporates tufted details |
| Filled with soft foam cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Designed with perfection, this transitional style inspired Futon Sofa is sure to provide a comfortable nap time to your somnolent overnight guest. Incorporated with tufted details, it is constructed sturdily from solid wood and metal frame.
Specifications
| Product Dimensions: | 31 H x 67 W x 28 L |
| Product Material: | Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | Blue |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM239807 |
| Product UPC: | 192551618794 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Futon Sofa |
| Incorporates tufted details |
| Filled with soft foam cushions |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























