
Fun Tropical Flamingo Wall Décor By Homeroots
Vintage looking, distressed, and with fun colors, the Fun Tropical Flamingo Wall Art is a great way to liven up your space. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of this square wall art. The faded colors of pink, aqua, and green make this a lively addition to any beach house, living space, or bedroom. 20" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401591 |
| Product UPC: | 808230099067 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Fun Tropical Flamingo Wall Décor By Homeroots
Vintage looking, distressed, and with fun colors, the Fun Tropical Flamingo Wall Art is a great way to liven up your space. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of this square wall art. The faded colors of pink, aqua, and green make this a lively addition to any beach house, living space, or bedroom. 20" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401591 |
| Product UPC: | 808230099067 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vintage looking, distressed, and with fun colors, the Fun Tropical Flamingo Wall Art is a great way to liven up your space. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of this square wall art. The faded colors of pink, aqua, and green make this a lively addition to any beach house, living space, or bedroom. 20" x 20" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 20" H x 20" W x 2" D |
| Product Color: | Red |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401591 |
| Product UPC: | 808230099067 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























