
Frosted Glass Champagne Coffee Table By Homeroots
with innovative design and functional profile, this coffee table will elevate the style of any modern home setting. this round table is constructed with all necessary details that highlight your room with a mid-century style. it features a conspicuous overlapped v-shape metal base and a black frosted glass top to complement any room decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Frosted Glass & Champagne |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286256 |
| Product UPC: | 689211807419 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Coffee Table |
| 34 18 Frosted Glass Champagne |
| Frosted Glass Champagne Coffee Table |
| Glass Champagne Coffee Table |
| 18 Frosted Glass Champagne Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Frosted Glass Champagne Coffee Table By Homeroots
with innovative design and functional profile, this coffee table will elevate the style of any modern home setting. this round table is constructed with all necessary details that highlight your room with a mid-century style. it features a conspicuous overlapped v-shape metal base and a black frosted glass top to complement any room decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Frosted Glass & Champagne |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286256 |
| Product UPC: | 689211807419 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Coffee Table |
| 34 18 Frosted Glass Champagne |
| Frosted Glass Champagne Coffee Table |
| Glass Champagne Coffee Table |
| 18 Frosted Glass Champagne Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
with innovative design and functional profile, this coffee table will elevate the style of any modern home setting. this round table is constructed with all necessary details that highlight your room with a mid-century style. it features a conspicuous overlapped v-shape metal base and a black frosted glass top to complement any room decor.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 34in W x 34in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Frosted Glass & Champagne |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286256 |
| Product UPC: | 689211807419 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Coffee Table |
| 34 18 Frosted Glass Champagne |
| Frosted Glass Champagne Coffee Table |
| Glass Champagne Coffee Table |
| 18 Frosted Glass Champagne Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























