
Frost Grey Fabric Wrapped Honey Wooden Frame Accent Chair By Homeroots
A classy common room chair that flaunts soft fabric-covered seating rested atop a sturdy wooden frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31in W x 28in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Frost Grey |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380641 |
| Product UPC: | 4512822716213 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Honey Wooden Frame Accent Chair |
| Frost Grey Fabric Wrapped |
| Grey Fabric Wrapped Honey Wooden |
| Wrapped Honey Wooden Frame Accent |
| Wooden Frame Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,114.15
-65%$1,114.15
$389.95More Images






Frost Grey Fabric Wrapped Honey Wooden Frame Accent Chair By Homeroots
A classy common room chair that flaunts soft fabric-covered seating rested atop a sturdy wooden frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31in W x 28in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Frost Grey |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380641 |
| Product UPC: | 4512822716213 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Honey Wooden Frame Accent Chair |
| Frost Grey Fabric Wrapped |
| Grey Fabric Wrapped Honey Wooden |
| Wrapped Honey Wooden Frame Accent |
| Wooden Frame Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A classy common room chair that flaunts soft fabric-covered seating rested atop a sturdy wooden frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31in W x 28in D x 32in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Frost Grey |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380641 |
| Product UPC: | 4512822716213 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Honey Wooden Frame Accent Chair |
| Frost Grey Fabric Wrapped |
| Grey Fabric Wrapped Honey Wooden |
| Wrapped Honey Wooden Frame Accent |
| Wooden Frame Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























