
Franklin Console Table White By LumiSource
Simple yet stylish, the Franklin Console Table by LumiSource is the perfect piece for your area. Featuring an engineered wood top with two drawers for concealed storage and an extra nook for easy access. The Franklin has a sleek geometrical metal frame that finishes off the design. Available in a variety of finishes, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 43.5 W x 15.5 L |
| Shelf Length | 13" |
| Shelf Width | 11.5" |
| Shelf Height | 3" |
| Drawer Length | 11.5" |
| Drawer Width | 12.75" |
| Drawer Height | 2.5" |
| Product Material: | Metal, MDF |
| Product Color: | White Metal, White Wood |
| Product SKU: | TBC-FRANKLIN WW |
| Product UPC: | 681144137014 |
| Shipping Type: | SMALL PARCEL |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Engineered wood top |
| Sleek metal frame |
| Two drawers for storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $130.00
-65%$130.00
$45.50More Images










Franklin Console Table White By LumiSource
Simple yet stylish, the Franklin Console Table by LumiSource is the perfect piece for your area. Featuring an engineered wood top with two drawers for concealed storage and an extra nook for easy access. The Franklin has a sleek geometrical metal frame that finishes off the design. Available in a variety of finishes, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 43.5 W x 15.5 L |
| Shelf Length | 13" |
| Shelf Width | 11.5" |
| Shelf Height | 3" |
| Drawer Length | 11.5" |
| Drawer Width | 12.75" |
| Drawer Height | 2.5" |
| Product Material: | Metal, MDF |
| Product Color: | White Metal, White Wood |
| Product SKU: | TBC-FRANKLIN WW |
| Product UPC: | 681144137014 |
| Shipping Type: | SMALL PARCEL |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Engineered wood top |
| Sleek metal frame |
| Two drawers for storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simple yet stylish, the Franklin Console Table by LumiSource is the perfect piece for your area. Featuring an engineered wood top with two drawers for concealed storage and an extra nook for easy access. The Franklin has a sleek geometrical metal frame that finishes off the design. Available in a variety of finishes, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 43.5 W x 15.5 L |
| Shelf Length | 13" |
| Shelf Width | 11.5" |
| Shelf Height | 3" |
| Drawer Length | 11.5" |
| Drawer Width | 12.75" |
| Drawer Height | 2.5" |
| Product Material: | Metal, MDF |
| Product Color: | White Metal, White Wood |
| Product SKU: | TBC-FRANKLIN WW |
| Product UPC: | 681144137014 |
| Shipping Type: | SMALL PARCEL |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Engineered wood top |
| Sleek metal frame |
| Two drawers for storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























