
Franklin Console Table By LumiSource
Simple yet stylish, the Franklin Console Table by LumiSource is the perfect piece for your area. Featuring an engineered wood top with two drawers for concealed storage and an extra nook for easy access. The Franklin has a sleek geometrical metal frame that finishes off the design. Available in a variety of finishes, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Category: | Occasional Tables |
| Product Dimensions | 15.5"L × 43.5"W × 32"H |
| Shelf Length | 13" |
| Shelf Width | 11.5" |
| Shelf Height | 3" |
| Drawer Length | 11.5" |
| Drawer Width | 12.75" |
| Drawer Height | 2.5" |
| Product Material: | Metal, MDF |
| Product Color: | Black Metal, Black Wood |
| Product SKU: | TBC-FRANKLIN BKBK |
| Product UPC: | 681144136673 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Indoor Use Only, 100 Lbs. Weight Limit, Assembly Required, |
| Contemporary styling |
| Engineered wood top |
| Sleek metal frame |
| Two drawers for storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Franklin Console Table By LumiSource
Simple yet stylish, the Franklin Console Table by LumiSource is the perfect piece for your area. Featuring an engineered wood top with two drawers for concealed storage and an extra nook for easy access. The Franklin has a sleek geometrical metal frame that finishes off the design. Available in a variety of finishes, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Category: | Occasional Tables |
| Product Dimensions | 15.5"L × 43.5"W × 32"H |
| Shelf Length | 13" |
| Shelf Width | 11.5" |
| Shelf Height | 3" |
| Drawer Length | 11.5" |
| Drawer Width | 12.75" |
| Drawer Height | 2.5" |
| Product Material: | Metal, MDF |
| Product Color: | Black Metal, Black Wood |
| Product SKU: | TBC-FRANKLIN BKBK |
| Product UPC: | 681144136673 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Indoor Use Only, 100 Lbs. Weight Limit, Assembly Required, |
| Contemporary styling |
| Engineered wood top |
| Sleek metal frame |
| Two drawers for storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simple yet stylish, the Franklin Console Table by LumiSource is the perfect piece for your area. Featuring an engineered wood top with two drawers for concealed storage and an extra nook for easy access. The Franklin has a sleek geometrical metal frame that finishes off the design. Available in a variety of finishes, choose the one that fits your space the best.
Specifications
| Product Category: | Occasional Tables |
| Product Dimensions | 15.5"L × 43.5"W × 32"H |
| Shelf Length | 13" |
| Shelf Width | 11.5" |
| Shelf Height | 3" |
| Drawer Length | 11.5" |
| Drawer Width | 12.75" |
| Drawer Height | 2.5" |
| Product Material: | Metal, MDF |
| Product Color: | Black Metal, Black Wood |
| Product SKU: | TBC-FRANKLIN BKBK |
| Product UPC: | 681144136673 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Indoor Use Only, 100 Lbs. Weight Limit, Assembly Required, |
| Contemporary styling |
| Engineered wood top |
| Sleek metal frame |
| Two drawers for storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























