
Framed Teak Wall Art Set Of 2 By Kalalou
These Indonesian wood wall hangings highlight natural shapes and add elegance. The cutout style and wooden frames throw their natural beauty into relief. Decorate those dark or masculine spaces with this pair of wood hangings.
Specifications
| Product Dimension: | 16" L x 3" W x 16" H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Distressed |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DWA1028 |
| Product UPC: | 841628195101 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Framed Teak Wall Art Set Of 2 By Kalalou
These Indonesian wood wall hangings highlight natural shapes and add elegance. The cutout style and wooden frames throw their natural beauty into relief. Decorate those dark or masculine spaces with this pair of wood hangings.
Specifications
| Product Dimension: | 16" L x 3" W x 16" H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Distressed |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DWA1028 |
| Product UPC: | 841628195101 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These Indonesian wood wall hangings highlight natural shapes and add elegance. The cutout style and wooden frames throw their natural beauty into relief. Decorate those dark or masculine spaces with this pair of wood hangings.
Specifications
| Product Dimension: | 16" L x 3" W x 16" H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Distressed |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | DWA1028 |
| Product UPC: | 841628195101 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























