
Fossil Stone Game Table By Homeroots - 389934
Portraying a rather distinctive appearance the Fossil Stone Game Table is all about it's antiqueness. The top of the table is adorned with a multi-color fossil stone with a chess and checker board inlay design. A black fossil stone veneer border surrounds the table. The entire table sits on a uniquely designed metal base supported with a square stretcher. This table would be the perfect highlight in your den! 25.75" x 18" x 18"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 18in D x 25.75in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Stone |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Metalworks |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389934 |
| Product UPC: | 4512822878485 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $505.74
-65%$505.74
$177.01More Images



Fossil Stone Game Table By Homeroots - 389934
Portraying a rather distinctive appearance the Fossil Stone Game Table is all about it's antiqueness. The top of the table is adorned with a multi-color fossil stone with a chess and checker board inlay design. A black fossil stone veneer border surrounds the table. The entire table sits on a uniquely designed metal base supported with a square stretcher. This table would be the perfect highlight in your den! 25.75" x 18" x 18"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 18in D x 25.75in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Stone |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Metalworks |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389934 |
| Product UPC: | 4512822878485 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Portraying a rather distinctive appearance the Fossil Stone Game Table is all about it's antiqueness. The top of the table is adorned with a multi-color fossil stone with a chess and checker board inlay design. A black fossil stone veneer border surrounds the table. The entire table sits on a uniquely designed metal base supported with a square stretcher. This table would be the perfect highlight in your den! 25.75" x 18" x 18"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 18in D x 25.75in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Stone |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Metalworks |
| Top Color: | Black |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389934 |
| Product UPC: | 4512822878485 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























