
Fossil Stone Accent Hall Table By Homeroots
Transition the luxury aspect of your home with this Fossil Stone Accent Hall Table. Splendor in design it has been exquisitely carved with selected resin wood solids, topped with fossil stone veneers and a sunburst inlay. The entire table sits on an urn shaped pedestal that end in paw like feet. Accentuate your living room, den or even place this table in your hallway to create a sense of comfort and richness. 30.5" x 36" x 36"
Specifications
| Product Category: | Accent Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 30.5in H |
| Product Material: | Resin |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Heritage |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389905 |
| Product UPC: | 4512822878164 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fossil Stone Accent Hall Table |
| Stone Accent Hall Table |
| Fossil Stone Accent Hall |
| Accent Hall Table |
| Stone Accent Hall |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Fossil Stone Accent Hall Table By Homeroots
Transition the luxury aspect of your home with this Fossil Stone Accent Hall Table. Splendor in design it has been exquisitely carved with selected resin wood solids, topped with fossil stone veneers and a sunburst inlay. The entire table sits on an urn shaped pedestal that end in paw like feet. Accentuate your living room, den or even place this table in your hallway to create a sense of comfort and richness. 30.5" x 36" x 36"
Specifications
| Product Category: | Accent Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 30.5in H |
| Product Material: | Resin |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Heritage |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389905 |
| Product UPC: | 4512822878164 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fossil Stone Accent Hall Table |
| Stone Accent Hall Table |
| Fossil Stone Accent Hall |
| Accent Hall Table |
| Stone Accent Hall |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Transition the luxury aspect of your home with this Fossil Stone Accent Hall Table. Splendor in design it has been exquisitely carved with selected resin wood solids, topped with fossil stone veneers and a sunburst inlay. The entire table sits on an urn shaped pedestal that end in paw like feet. Accentuate your living room, den or even place this table in your hallway to create a sense of comfort and richness. 30.5" x 36" x 36"
Specifications
| Product Category: | Accent Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 30.5in H |
| Product Material: | Resin |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Heritage |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389905 |
| Product UPC: | 4512822878164 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fossil Stone Accent Hall Table |
| Stone Accent Hall Table |
| Fossil Stone Accent Hall |
| Accent Hall Table |
| Stone Accent Hall |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























