
Forster Glossy White Campaign Chest By Homeroots
This three-drawer campaign chest is a stylish addition in virtually any contemporary space. Featuring a Glossy White finish with polished gold ring pulls and corner brackets, it is crafted from mango wood solids and wood products.
Specifications
| Product Category: | Drawers |
| Product Dimensions: | 28in W x 16in D x 28in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Glossy White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876825 |
| Product SKU: | 389785 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Forster Glossy White Campaign Chest |
| Forster Glossy White Campaign |
| Glossy White Campaign Chest |
| Forster Glossy White |
| Glossy White Campaign |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


























Forster Glossy White Campaign Chest By Homeroots
This three-drawer campaign chest is a stylish addition in virtually any contemporary space. Featuring a Glossy White finish with polished gold ring pulls and corner brackets, it is crafted from mango wood solids and wood products.
Specifications
| Product Category: | Drawers |
| Product Dimensions: | 28in W x 16in D x 28in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Glossy White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876825 |
| Product SKU: | 389785 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Forster Glossy White Campaign Chest |
| Forster Glossy White Campaign |
| Glossy White Campaign Chest |
| Forster Glossy White |
| Glossy White Campaign |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This three-drawer campaign chest is a stylish addition in virtually any contemporary space. Featuring a Glossy White finish with polished gold ring pulls and corner brackets, it is crafted from mango wood solids and wood products.
Specifications
| Product Category: | Drawers |
| Product Dimensions: | 28in W x 16in D x 28in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Glossy White |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876825 |
| Product SKU: | 389785 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Forster Glossy White Campaign Chest |
| Forster Glossy White Campaign |
| Glossy White Campaign Chest |
| Forster Glossy White |
| Glossy White Campaign |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























