
Forged Iron Single Taper Wall Sconce By Kalalou
Bask in the simple beauty of this one taper candle holder wall sconce. Made in India, this sconce comes in a box of two single taper holders. Put one on either side of a doorway or layer them in a hall.
Specifications
| Product Dimension: | 1" L x 5" W x 24" H |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Forged Iron |
| Product Finish: | Black |
| Product SKU: | NELE1005 |
| Product UPC: | 8416281103597 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Hardware not included. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Forged Iron Single Taper Wall Sconce By Kalalou
Bask in the simple beauty of this one taper candle holder wall sconce. Made in India, this sconce comes in a box of two single taper holders. Put one on either side of a doorway or layer them in a hall.
Specifications
| Product Dimension: | 1" L x 5" W x 24" H |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Forged Iron |
| Product Finish: | Black |
| Product SKU: | NELE1005 |
| Product UPC: | 8416281103597 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Hardware not included. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bask in the simple beauty of this one taper candle holder wall sconce. Made in India, this sconce comes in a box of two single taper holders. Put one on either side of a doorway or layer them in a hall.
Specifications
| Product Dimension: | 1" L x 5" W x 24" H |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Forged Iron |
| Product Finish: | Black |
| Product SKU: | NELE1005 |
| Product UPC: | 8416281103597 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Hardware not included. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























