
Forged Iron Double Taper Wall Sconce By Kalalou
This wall sconce holds two taper candles to light the way. Made of forged iron in India, this hook-style lantern suits a stairwell or anywhere tapers can be safely burned. This set comes in a box of two.
Specifications
| Product Dimension: | 6.5" L x 6" W x 21" H |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Forged Iron |
| Product Finish: | Black |
| Product SKU: | NELE1004 |
| Product UPC: | 8416281103587 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Hardware not included. 2 taper holders. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Forged Iron Double Taper Wall Sconce By Kalalou
This wall sconce holds two taper candles to light the way. Made of forged iron in India, this hook-style lantern suits a stairwell or anywhere tapers can be safely burned. This set comes in a box of two.
Specifications
| Product Dimension: | 6.5" L x 6" W x 21" H |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Forged Iron |
| Product Finish: | Black |
| Product SKU: | NELE1004 |
| Product UPC: | 8416281103587 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Hardware not included. 2 taper holders. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This wall sconce holds two taper candles to light the way. Made of forged iron in India, this hook-style lantern suits a stairwell or anywhere tapers can be safely burned. This set comes in a box of two.
Specifications
| Product Dimension: | 6.5" L x 6" W x 21" H |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Forged Iron |
| Product Finish: | Black |
| Product SKU: | NELE1004 |
| Product UPC: | 8416281103587 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Hardware not included. 2 taper holders. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























