
Fontainebleau Industrial Chic Bookcase By Homeroots
Crafted from iron finished in an epoxy gray and solid-wood planks, this unconventional Bookcase on wheels provides a compelling showcase for large books and tall decorative accessories.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 62 H x 31.5 W x 13.5 D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Iron |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Style: | Transitional |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 389553 |
| Product UPC: | 4512822874609 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fontainebleau Industrial Chic Bookcase |
| Industrial Chic Bookcase |
| Fontainebleau Industrial Chic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Fontainebleau Industrial Chic Bookcase By Homeroots
Crafted from iron finished in an epoxy gray and solid-wood planks, this unconventional Bookcase on wheels provides a compelling showcase for large books and tall decorative accessories.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 62 H x 31.5 W x 13.5 D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Iron |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Style: | Transitional |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 389553 |
| Product UPC: | 4512822874609 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fontainebleau Industrial Chic Bookcase |
| Industrial Chic Bookcase |
| Fontainebleau Industrial Chic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crafted from iron finished in an epoxy gray and solid-wood planks, this unconventional Bookcase on wheels provides a compelling showcase for large books and tall decorative accessories.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 62 H x 31.5 W x 13.5 D |
| Product Color: | Multi-Color |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Iron |
| Product Finish: | Artifacts |
| Product Style: | Transitional |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 389553 |
| Product UPC: | 4512822874609 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fontainebleau Industrial Chic Bookcase |
| Industrial Chic Bookcase |
| Fontainebleau Industrial Chic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























