
Floor Mirror By Homeroots - 372984
Enhance your bedroom or living room with this Standing Floor Mirror. With a 13" width and a 14" depth, this mirror is perfect for small spaces. A matte black frame is accented with a natural wood finish on each end, adding mid-century modern flare to this simple, functional item. This mirror requires little to no assembly. Simply open the box, un-fold the frame and set it up where it is needed.
Specifications
| Product Dimensions: | 60.25" H x 13.38" W x 14.38" D |
| Product Color: | Natural Brown and Black |
| Product Finish: | Matte Black, Natural Wood |
| Product Material: | Metal, Manufatured Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372984 |
| Product UPC: | 4512839453972 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Floor Mirror By Homeroots - 372984
Enhance your bedroom or living room with this Standing Floor Mirror. With a 13" width and a 14" depth, this mirror is perfect for small spaces. A matte black frame is accented with a natural wood finish on each end, adding mid-century modern flare to this simple, functional item. This mirror requires little to no assembly. Simply open the box, un-fold the frame and set it up where it is needed.
Specifications
| Product Dimensions: | 60.25" H x 13.38" W x 14.38" D |
| Product Color: | Natural Brown and Black |
| Product Finish: | Matte Black, Natural Wood |
| Product Material: | Metal, Manufatured Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372984 |
| Product UPC: | 4512839453972 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance your bedroom or living room with this Standing Floor Mirror. With a 13" width and a 14" depth, this mirror is perfect for small spaces. A matte black frame is accented with a natural wood finish on each end, adding mid-century modern flare to this simple, functional item. This mirror requires little to no assembly. Simply open the box, un-fold the frame and set it up where it is needed.
Specifications
| Product Dimensions: | 60.25" H x 13.38" W x 14.38" D |
| Product Color: | Natural Brown and Black |
| Product Finish: | Matte Black, Natural Wood |
| Product Material: | Metal, Manufatured Wood |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 372984 |
| Product UPC: | 4512839453972 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























