
Faux Leather Upholstered Wooden Side Chair With Ladder Back Design, Brown By Benzara
Embrace your dining space with this Side Chair which is as gorgeous as you will find. It features ladder design back support that enhances the look and style. The faux leather upholstery adds the class and a touch of sophistication to the chair.
Specifications
| Product Dimensions: | 8.25 H x 17.5 W x 38.5 L |
| Product Material: | Solid wood and Faux Leather |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM222673 |
| Product UPC: | 192551493902 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| One piece of Side Chair only |
| Faux leather upholstery |
| Padded seat cushion |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Faux Leather Upholstered Wooden Side Chair With Ladder Back Design, Brown By Benzara
Embrace your dining space with this Side Chair which is as gorgeous as you will find. It features ladder design back support that enhances the look and style. The faux leather upholstery adds the class and a touch of sophistication to the chair.
Specifications
| Product Dimensions: | 8.25 H x 17.5 W x 38.5 L |
| Product Material: | Solid wood and Faux Leather |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM222673 |
| Product UPC: | 192551493902 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| One piece of Side Chair only |
| Faux leather upholstery |
| Padded seat cushion |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Embrace your dining space with this Side Chair which is as gorgeous as you will find. It features ladder design back support that enhances the look and style. The faux leather upholstery adds the class and a touch of sophistication to the chair.
Specifications
| Product Dimensions: | 8.25 H x 17.5 W x 38.5 L |
| Product Material: | Solid wood and Faux Leather |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM222673 |
| Product UPC: | 192551493902 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| One piece of Side Chair only |
| Faux leather upholstery |
| Padded seat cushion |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























