
Faux Leather Upholstered Wooden Backless Barstool, Oak Brown By Benzara
This Barstool will make an attractive addition to your home. Featuring with the durable solid birch wood construction is stabilized. It has slatted sides with block legs and support bars which includes footrest, foam cushion seating that give comforts for hours.
Specifications
| Product Dimensions: | 30 H x 12.5 W x 12.5 L |
| Product Material: | Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM210425 |
| Product UPC: | 192551405530 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains 1 Barstool only |
| Comes with slatted sides |
| Square shape small seating |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $801.21
-65%$801.21
$280.42More Images




Faux Leather Upholstered Wooden Backless Barstool, Oak Brown By Benzara
This Barstool will make an attractive addition to your home. Featuring with the durable solid birch wood construction is stabilized. It has slatted sides with block legs and support bars which includes footrest, foam cushion seating that give comforts for hours.
Specifications
| Product Dimensions: | 30 H x 12.5 W x 12.5 L |
| Product Material: | Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM210425 |
| Product UPC: | 192551405530 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains 1 Barstool only |
| Comes with slatted sides |
| Square shape small seating |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Barstool will make an attractive addition to your home. Featuring with the durable solid birch wood construction is stabilized. It has slatted sides with block legs and support bars which includes footrest, foam cushion seating that give comforts for hours.
Specifications
| Product Dimensions: | 30 H x 12.5 W x 12.5 L |
| Product Material: | Solid Wood and Faux Leather |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM210425 |
| Product UPC: | 192551405530 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains 1 Barstool only |
| Comes with slatted sides |
| Square shape small seating |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























