
Faux Leather Power Motion Lift Recliner in Red By Homeroots
This lift recliner is a wonderful addition to your home. It is easy to operate and features a smooth lift and recline. The side pocket holds the two-button wired controller in place so you'll never lose track of it. ?
Specifications
| Product Category: | Chairs & Recliners |
| Product Dimensions: | 28in W x 37in D x 40in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Red PU |
| Finish: | Red PU |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285713 |
| Product UPC: | 689211814455 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Power Motion Lift Recliner |
| Motion Lift Recliner Red |
| Power Motion Lift Recliner Red |
| Lift Recliner Red |
| Faux Leather Power Motion Lift |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Faux Leather Power Motion Lift Recliner in Red By Homeroots
This lift recliner is a wonderful addition to your home. It is easy to operate and features a smooth lift and recline. The side pocket holds the two-button wired controller in place so you'll never lose track of it. ?
Specifications
| Product Category: | Chairs & Recliners |
| Product Dimensions: | 28in W x 37in D x 40in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Red PU |
| Finish: | Red PU |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285713 |
| Product UPC: | 689211814455 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Power Motion Lift Recliner |
| Motion Lift Recliner Red |
| Power Motion Lift Recliner Red |
| Lift Recliner Red |
| Faux Leather Power Motion Lift |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This lift recliner is a wonderful addition to your home. It is easy to operate and features a smooth lift and recline. The side pocket holds the two-button wired controller in place so you'll never lose track of it. ?
Specifications
| Product Category: | Chairs & Recliners |
| Product Dimensions: | 28in W x 37in D x 40in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Product Color: | Red PU |
| Finish: | Red PU |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 285713 |
| Product UPC: | 689211814455 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Power Motion Lift Recliner |
| Motion Lift Recliner Red |
| Power Motion Lift Recliner Red |
| Lift Recliner Red |
| Faux Leather Power Motion Lift |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























