
Faux Concrete - Turtle By Kalalou
Plant this faux concrete turtle in your garden or succulent area. This guy helps you remember to slow down and enjoy the journey. Gift one to your favorite friend, turtle lover, or gardening enthusiast.
Specifications
| Product Dimension: | 17.5" L x 13.5" W x 9" H |
| Product Material: | Resin |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Color: | Multi |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CHE1520 |
| Product UPC: | 8416281101927 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $57.95
-65%$57.95
$20.28More Images


Faux Concrete - Turtle By Kalalou
Plant this faux concrete turtle in your garden or succulent area. This guy helps you remember to slow down and enjoy the journey. Gift one to your favorite friend, turtle lover, or gardening enthusiast.
Specifications
| Product Dimension: | 17.5" L x 13.5" W x 9" H |
| Product Material: | Resin |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Color: | Multi |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CHE1520 |
| Product UPC: | 8416281101927 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Plant this faux concrete turtle in your garden or succulent area. This guy helps you remember to slow down and enjoy the journey. Gift one to your favorite friend, turtle lover, or gardening enthusiast.
Specifications
| Product Dimension: | 17.5" L x 13.5" W x 9" H |
| Product Material: | Resin |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Color: | Multi |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CHE1520 |
| Product UPC: | 8416281101927 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























